2015. május 31.

Hóvégi hírösszefoglaló 10 pontban: Május

Filmes berkekben

1. Hatalmas meglepetésben lehetett része a Trónok harca sorozat rajongóinak, miután az Amerikában ünnepelt Red Nose Day jótékonysági esemény jóvoltából a Coldplay együttes egy Trónok harca ihlette musicalt készített a sorozat színészeivel. Aki lemaradt volna és egy kicsit is érdekli a sorozat vagy a Coldplay, mindenképp nézze meg, mert ez valami fantasztikus. :D 


2.  A jövőre látható Shadowhunters sorozat castingje folytatódott, kellemes és kellemetlen csalódást okozva a karakterek szempontjából. A végeredményt azért megvárom, és csak akkor dől el a sorozat sorsa - vagyis nézős lesz vagy sem - amikor már láttam az első előzetest. 

Karakterek castingje jobbról balra: Jace, Clary, Simon, Izzy,
Magnus, Valentine, Jocelyn, Luke, Alec

3. Új előzetes érkezett az Útvesztő folytatásához, a Tűzpróbához. Bár jónak tűnik, amit látok, csak kár, hogy egy esemény sem ismerős a könyv után...



4. Pán Péter meséjén alapuló Pan filmhez is jött egy újabb előzetes. Még mindig nagyon város. 



5. Lizzy Bennet fegyvert ragadott, vagyis a Büszkeség és balítélet meg a zombik filmhez érkezett új kép. Bár a könyvet sokan lehúzták, de az eredeti történet miatt természetesen kíváncsi vagyok rá. 




6. Update! Most már hivatalos, hogy a Legendás állatok és megfigyelésük Harry Potter spin-off film főszerepét Eddie Redmayne kapta!





7. A Vajon létezik szerelem első látásra? című könyv filmadaptációjának castingje egy ideje már megkezdődött, és a legújabb bejelentések szerint most már azt is tudjuk, hogy ki fogja játszani Olivert, a főhősnő "szerelem első látásra" - pasiját. A szerepre Robert Sheehant castingelték, akit a könyvmolyok többsége a Csontváros Simonjaként ismerhet, és aki szerintem kimondottan jól játszott, így természeten nagy reményeim lesznek ennek a könyvnek az adaptációjához is. 


Könyves berkekben

8. Cassandra Clare sorozatai, a Véget Ereklyéi és a Pokoli szerkezetek gyönyörű új borítókat kaptak - bár nem hazánkban, csak külföldön. 





9. Tahereh Mafi Shatter me sorozatának első sikertelen hazai kiadása után a Gabó kiadó folytatja a sorozatot nyáron, most már az eredeti borítókkal. Mivel annyi jót hallani a sorozatról, lehet, hogy én is adok egy esélyt neki. 


10.  A Harry Potter legújabb, illusztrált kiadásához újabb sneak-peak érkezett, amelyben Harryt láthatjuk a gardróbban. Véleményem szerint hihetetlenül nagy pókokkal. Brr. 




2015. május 29.

Képregényes sorozatok

Sajnos hálátlan feladat a vizsgaidőszakon keresztül menni, mert - bármennyire is szeretem a könyveket- ilyenkor se időm, se energiám olvasni. Pihenni azért néha muszáj, így ilyenkor valami kevésbé agyilag megterhelő hobbihoz nyúlok, ami számomra a filmek és a sorozatok legtöbbször. A régi kedvenc sorozataim mellett pedig pár újat is bepróbáltam az utóbbi pár hónapban, amelyek közül a Marveles sorozatokat szerettem meg legjobban mostanában - ironikus módon, ha azt nézzük, mekkora csalódást okoztak a mozivásznon legutóbb. Jöjjön tehát egy összefoglaló spoileres (!) poszt az Agent Carter, Daredevil és Agents of S.H.I.E.L.D. legutolsó évadjáról.

Agent Carter (1. évad)

Emlékezve a gyengén kezdő testvérsorozatra, valamint az első, unalmas cselekményű Amerika Kapitány filmre, jó sokáig halogattam ezt a sorozatot, pedig nagyon nem kellett volna. A nyolc epizód cselekménye roppant izgalmas volt, rendesen felépítve, felesleges (romantikus) szálak nélkül, amire már jó ideje szükség volt a női főszereplős sorozatok terén. Utóbbi húzás persze logikus volt, ha azt nézzük, hogy Peggy még mindig Steve-et, vagyis Amerika Kapitányt siratja. Peggy Carter karaktere kiemelkedően badass volt a női hősök között, mert bátor, találékony és intelligens volt, nem is említve azt, hogy egy olyan korban kellett helytállnia a férfiak között, amikor mindenki lenézte a neme miatt. A feminista énemnek nagyon tetszett, hogy soha nem adta fel önmagát és ezerszer jobban megkedveltem, mint a filmben. A többiek karakter szintén érdekes volt, Howard Stark természeten hozta a Tony-féle egocentrikus nőcsábász szerepet, amivel szemben állt Peggy későbbi segítője, Jarvis angol úriembersége. Bár shippelési lehetőségekből nem volt hiány, de ahogy említettem, itt megkíméltek minket a romantikus száltól és jobban ráfókuszáltak a hidegháborús események adta lehetőségekre, mint például a főgonosz személye. Összefoglalva az első évadot, szerintem a nézők többségének nagy meglepetés volt ez a sorozat, amit már nem csak az akcióért érdemes elkezdeni, hanem a 40-es évek hangulatáért és zenéjéért. Márpedig ha valaki szereti az utóbbit, akkor kötelező nézős ez a sorozat. 


Agents of S.H.I.E.L.D. (2. évad)

A tavalyi és idei év legnagyobb meglepetése volt az a színvonal növekedés, amin a sorozat az első évad második felétől végigment és meg sem állt egészen a második évad fináléjáig. Bár az idei szezon elején még volt bennem egy kis szkepticizmus – ezért darálva kezdtem el az évadot, de pár rész után ugyanúgy megfogott a történet, mint korábban, így hamarosan hetiben folytattam. Új karakterekkel bővült a csapat, akik közül legjobban Huntert kedveltem meg, bár Bobbival sem volt gondom egészen a másik S.H.I.E.L.D. felfedezéséig. A régiek közül Skye-t és Fitzet még mindig nagyon szeretem, míg Simmons karaktere nem egyszer okozott meglepetést, negatívat és pozitívat egyaránt. Szerencsére a készítők tanultak az előző évadból és most már teljesen ráfókuszáltak az összefüggő cselekményszálra az epizódok között. Így kerültek képbe az Inhumans-ek a szezon második felében, ahol nem egy fordulattal találkozhattunk a főgonoszt tekintve. Bár igaz, meglepetésekben eleve nem szűkölködött a sorozat.  Skye, ha eddig nem volt főszereplő, most már teljesen az, mert a sztorit főleg az ő karaktere mozgatta, kezdve attól, hogy átváltozott, majd a családját is megismertük.  Az egyedüli gyenge pontja a sorozatnak most már csak Ward karaktere, aki céltalanul került ki-be a képbe, majd egy újabb (most már halott) love-interest-et kapva, megint a Hyrával nyomul. De legalább nem vált jófiúvá és tökéletes célpontja volt a beszólásoknak. A finálé természetesen cliffhangerrel zárult, ami főleg azért bosszantó, mert Fitz és Simmons kapcsolata új szintre emelkedhetett volna, ha nincs az a fránya alien cucc, ami beszippantotta volna a lányt. Mindezek után persze roppant várós a folytatás, még jó, hogy lesz 3. évad. 

Daredevil (1. évad)

Bár ez a sorozat abszolút nem volt tervben számomra – tudva azt, hogy alig lesz köze a Marvel Univerzumhoz – de miután kíváncsiságból belepillantottam az előzetesbe, tudtam, hogy muszáj adnom egy esélyt a sorozatnak. Jól is tettem, mert egy kiemelkedő minőségű szuperhősös sorozatot kaptam, ami mentes a sablonos akciójeletektől, valamint karakterizációtól. Marveles sorozathoz képest a hangulata meglepően sötét volt, sokkal több vérrel és hullával, de ez a felnőttesebb hangvétel csak javára vált a sorozatnak. Matt Murdock főhős létére sokkal árnyaltabb volt, mint az átlag képregényes szuperhősök, mert nemcsak mások által voltak folyamatosan megkérdőjelezve a törekvései, hanem önmaga által is. Míg a főgonosz, Wilson Fisk nem is lehetett volna kevésbé szimpatikusabb. Igen, még annak ellenére is, hogy ölt, csalt és átgázolt másokon. Ennek viszont megvolt az oka, ahogy Fisk elérendő céljának is, ami Hell’s Kitchen (a városuk; how ironic) biztonságossá tétele. Ja, hogy az eszközei nem voltak mindig brutalitás mentesek? Ez tény, de főgonosz karakter létére pont ez volt az izgalmas benne, hogy soha nem tudtuk, mire képes, míg más pillanatokban egyszerűen az emberi oldalát láttuk, amelyikkel képes törődni a szerettei iránt. A flashbackek miatt pedig sikerült sokkal jobban megismernünk mindkettőjüket, valamint a múltjukat.  A főszereplők mellett a mellékszereplők is roppant érdekes volt fekete-fehér mivoltuknak köszönhetően, akik még közel sem fedték fel az összes titkukat – mint például Karen - emiatt pedig előre borítékolható, hogy (a szerencsére berendelt) 2. évad sem lesz unalmas. Az egyetlen negatívumot pedig remélem, kiküszöbölik addigra, ami nem más, mint Daredevil (szerintem inkább béna, mint menő) kosztüme. 

2015. május 20.

James Dashner: Tűzpróba

Bár tény, hogy manapság a disztópiás YA regények egyre sablonosabb ötletekkel rukkolnak elő a műfajban, de James Dashnernek most is sikerült újat hoznia az emberiség pusztulással teli jövőjébe.

A történetről: Már a sorozat nyitókötetében sem volt éppen leányálom a rejtélyes Próbák első szakasza a gyilkos Útvesztőben. A Tisztás túlélői most újabb titokzatos kalandnak, még kegyetlenebb kísérletnek néznek elébe: vár rájuk a Tűzpróba. Az Útvesztő ugyancsak szenzációs bestsellerré lett folytatásában Thomasra és társaira újabb vérfagyasztó megpróbáltatások várnak. A Föld felszínét hatalmas napkitörések jórészt felperzselték, az emberiséget megtizedelte egy halálos vírus. A fiatalok megtudják, hogy ők is megfertőződtek, ám ha kiállnak egy újabb Próbát, meggyógyulhatnak. Kalandos útjuk során nyoma vész a csapat egyetlen lány tagjának, Teresának, és a fiúk elhatározzák, hogy felkutatják, még ha ez az életükbe kerül is. Halvány fogalmuk sincs róla, micsoda elképesztő veszélyek várnak rájuk… 

2015. május 13.

Könyvek és más adaptációk a mozivásznon 2015 - II. felvonás

A múltkor már elkezdtem összeszedni az idei év kezdetén filmvászonra kerülő adaptációkat és most jöjjön a folytatás, többségében azokkal a filmekkel  amelyeket idén nyáron láthatunk először a mozikban. Valamint még párral, ami az előző bejegyzésből kimaradt. 

Still Alice (Megmaradt Alice-nek)
Hazai premier: április 11.

Bár a film hazánkban csak a filmfesztiválra kapott premiert - és azt is több hónappal az eredeti megjelenést követően  - de a kritikusoknál egyértelműen bizonyított, amit a kapott Oscar-díj is  bizonyít. 


Várási fok: 30% Szeretem a drámai filmeket, de témától függően, ezért ez a film inkább az egyszer, talán listámon van. 

The longest ride (Hosszú utazás)
Premier: április. 10.

Ez a film is kijött már a mozikban, de mivel nem kapott nagy visszhangot, ezért szépen el is feledkeztünk róla, meg arról, hogy hazánkban is vetítsék. Mondjuk nem meglepő, a kitudja hányadik nyálas Nicholas Sparks könyvadaptáció után... 



Várási fok: 40% -Bár a kritikusok utálták, de a színészek miatt szívesen adok neki egy esélyt, természetesen egy nagyon nem anti-romantikus pillanatomban. 

Child 44 (A 44. gyermek)
Hazai premier: április 16. 

Történet szempontjából érdekesnek tűnő film, elismert színészekkel, és mégis borzasztó kritikákkal. 


Várási fok: 10% Egy ideig érdekelt téma alapján, de látva az előzetes sötét színvilágát, meggondoltam magam. Közvélemény alapján szerintem jó döntés volt. 

Me and Earl and the dying girl
Premier: június 12.

Azt mondják, hogy akik szerették a Csillagainkban a hibát, azért fogják szeretni, akik pedig nem szerették az utóbbit, akkor azért fogják szeretni ezt a nem cheezy tinidrámát. Nem mellesleg egy Sundance-fesztivál nyertes filmről van szó. 




Várási fok: 70% - bár a "beteges" témák nem kedvenceim a filmdrámákban, de előzetes alapján azonnal megfogott a történet, így mindenképp kíváncsi vagyok rá. 

Ant-man (Hangya)

Hazai premier: július 23. 
A Marvel legújabb dobása, ami sokak szerint a legelső nagy bukta is lesz.



Várási fok: 50%  - Hangya, szuperhős karakter szempontjából teljesen hidegen hagy, de miután láttam az előzetesben azt az abszurd, mégis humoros jelenetet Thomas, a gőzmozdonnyal, száz százalék, hogy megnézem majd. A premier után közvetlen meg az is kiderül, vajon megéri-e pénzt kiadni érte.

Paper towns (Papírvárosok)

Hazai premier: július 30. 
A Csillagainkban a hiba hatalmas sikere után nem sokat habozott Hollywood, hogy a következő John Green könyvet is mozivászonra adaptálja. Számomra már a road trip téma miatt is nagyon várós...




Várások fok: 90%  - de mivel imádtam a könyvet, ezért nagyon remélem, hogy könyvadaptációként is remekelni fog. 

Dark places (Sötét helyek)

Premier: augusztus 7. 
A Holtodiglan után nem meglepő módon újabb Gillian Flynn könyvön alapuló thriller kerül a mozikba, bár eddig kevesebb kritikai siker érte, mint elődjét. 




Várási fok: 60%  - A tavalyi év legdurvább filmélménye volt számomra a Holtodiglan, így mindenképp van bennem egy morbid kíváncsiság, hogy ezt is megnézzem majd. 

2015. május 6.

Bosszúállók: Ultron kora - Megéri a hype-ot?

Kezdem úgy érezni, hogy nagyobb várakozás előzi meg ezeket a filmeket általam, mint amennyire élvezem nézni őket valójában. A Bosszúállók második része is ebbe a kategóriába esik, mert már hónapokkal az itteni premier előtt az év egyik legvártabb filmje volt számomra, és az internettel együtt vártam izgatottan az első előzeteseket, majd számolgattam a napokat a vetítésig… Mégis, az első véleményeknek sikerült letörniük a lelkesedésemet annyira, hogy ne csalódjak akkorát az Ultron korában, mint tavaly a Galaxis őrzőiben...

Összességében nem volt rossz film, de elég messze volt a tökéletestől.

2015. május 1.

Hóvégi hírösszefoglaló 10 pontban: Április

Könyves berkekben


1. Múlt hétvégén volt az év első könyves eseménye, a Könyvfesztivál, ami rengeteg friss könyvmegjelenést hozott. Bár én nem tudtam elmenni, de pár könyv így is felkerült a várólistámra. 

Filmes berkekben

2. Kijött az első promója a Me and Earl and the dying girl filmnek, ami egy könyvadaptáció is egyben. Bár úgy tűnik, mintha a Csillagainkban a hiba film sikerét akarná csak meglovagolni, de az eddigi kritikák és filmfesztivál győzelmek máshogy vélekednek erről, szóval mindenképp várós.



3.  Az Így neveld a sárkányodat filmekhez készült sorozat harmadik évadjához megérkezett az első teaser trailer. A korábbi pletykákkal ellentétben megkönnyebbülés látni, hogy Hablatyék idősebb változatát láthatjuk. 


4. Bár korábban a meseadaptáció mivolta miatt érdekelt volna a film, de látva ezt az előzetest, hivatalosan is meggondoltam magam. 


5. Meg van az első casting hír a Végzet Ereklyéin alapuló Shadowhunters sorozathoz! A színészgárdájába elsőként Jace érkezett meg, akit Dominic Sherwood fog alakítani. Dominicot a rajongók többsége Taylor Swift Style számának a videójából vagy a Vámpírakadémia film Christian Ozerájaként ismerhetik. 


6. Az Útvesztő készítői hivatalosan is bejelentették, hogy a harmadik könyvből készülő filmet, a Halálkúrát nem fogják ketté szedni Hollywoodi módra. Hurrá! 



7. Megérkeztek az első képek a Victor Frankenstein filmhez, Harry Potter és Charles Xavier főszereplésével. 


8. További casting hírek a Szépség és a szörnyeteg remake háza tájáról. Lumière-t Evan McGregor, Tik-tak urat Ian McKellen és Cadenzát (új szereplő) Stanley Tucci fogja alakítani. 

9. Kedvenc Shakespeare művemhez, a Macbeth legújabb feldolgozásához újabb forgatási képek jelentek meg. 


10. Az öreg Sherlockról szóló Mr. Holmes című filmhez megérkezett az első előzetes.