2015. február 26.

Filmes jogok eladva #6 - a jövő krimi és könnyfakasztó könyvadaptációi

Rég jöttem ezzel a rovattal, pedig ha valamit megszokhattunk, hogy Hollywood mindig is vevő lesz a könyvadaptációkra. Így nem meglepő, hogy összegyűlt pár eladott filmesjogról szóló hír, amiből most krimik és komoly témájú könyvek kerülnek terítékre. 

Csak idő kérdése volt, hogy Rowling legújabb, álnéven írt könyvsorozatára, Cormoran Strike történeteire mikor csapnak le a filmkészítők. Ami nemrég meg is történt, a BBC One csatorna jóvoltából, akik az írónő másik sikerkönyvéből, az Átmeneti üresedésből is tévésorozatot készítettek, amelynek most februárban volt a premierje.  

A filmsorozat az első regénnyel, a Kakukkszóval fog kezdeni, amelyben Cormoran Strike, a veterán katona egy modell öngyilkosságnak tűnő halála után fog nyomozni. Rowling is közre fog működni a projektben, mely a BBC és a Brontë Film and TV koprodukciójában fog elkészülni, egyelőre ismeretlen premierdátummal (valamint castinggel - bár utóbbira már most roppant kíváncsi vagyok). 

2015. február 19.

Rainbow Rowell: Eleanor & Park

Hogy lehet valami egyszerre ennyire édes és mégis halálosan komoly?

Emlékszem, az első dolog, ami által felfigyeltem az írónőre és erre a könyvére, az a fülszöveg mellett lévő idézet volt - amiről utólag kiderült, nincs is benne a könyvben. Engem mindenesetre rögtön meggyőzött, így várólistára került a könyv, majd kis idő múlva jött a hír, hogy a filmes jogait is megvették a könyvnek. Így már semmi sem hiányzott a motivációmhoz, hogy elolvassam. Mégis, amikor a Fangirllel találkoztam először a könyvesboltban, a spontaneitás híveként először azt vettem készbe, és mivel annyira tetszett, ezért jó sokáig elterelődött a figyelmem Eleanor és Park történetéről… (Nem irónia, de ha valamit nagyon szeretek, igyekszem nem mohón megenni az egészet. Másrészt, szeretek változatosan olvasni.) 

…Egészen mostanáig.

A történetről: Park Sheridan tökéletesen kigondolta. Ha senki sem látja, senki sem fogja zavarni. Ha láthatatlanná tud válni, mindenki békén hagyja majd. 
Eleanor Douglas akkor sem lenne képes eltűnni, ha megpróbálná. Minden túl sok rajta – őrült vörös haja, fantasztikus ruhái, a szokatlan bolondságok, amik elhagyják a száját. Mikor Eleanor feltűnik Park iskolabuszán, a fiú nem tudja eldönteni, hogy bátor-e, vagy öngyilkos típus. De nem tudja kiverni a fejéből. 
Két rossz csillagzat alatt született fiatal története, akik elég okosak ahhoz, hogy tudják, az első szerelem szinte sohasem tart soká, de elég bátrak és elszántak ahhoz, hogy mégis megpróbálják.

2015. február 14.

Valentin napra maradt...:Filmajánló

Semmi kedved ahhoz, hogy az idei Valentin napon az év pornófilmjét nézzed Miss Belső Istennővel és Mr. Szürkével, romantika gyanánt? Vagy eleve nincs kedved kimozdulni a lakásból? Sokakkal megtörténhet, hogy pont erre a napra szedünk össze valami betegséget vagy átmeneti depit - ami februárban egyáltalán nem nehéz - és már semmihez sincs kedvünk, de ha szeretnél mégis egy hangulatos romantikus filmet látni, hódolva az év legrózsaszínűbb napjának, összeszedtem pár tavalyról maradt különleges szerelmi történetet egy posztban. 

About Time (Időről időre)

Egy aranyos romantikus történet, időutazással és emberi karakterekkel, akik mi is lehetnénk, mert ugyanúgy lehetnek esetlenek, ugyanúgy törekedhetnek a tökéletességre, és ugyanúgy szerethetnek olvasni, mint a film hősei. A film a történet alatt több kérdést is feszeget, mint például, meddig mennél el a boldogságért, vagy mit kezdhetnél az időddel, ha akkor változtathatnád meg a múltadat, amikor akarod... 

Kiknek ajánlom? Ha valami cuki, misztikus és mondanivalóval teli filmre vágysz egy csipetnyi angol humorral vegyítve...


2015. február 11.

Az első & az utolsó book tag

Ki emlékszik még a legelső könyvre, amit olvasott? Személy szerint én már alig, ezért jöjjön egy kis brainstorm ennek a book tagnek köszönhetően, valamint Wildworldnek, akitől a jelölést kaptam. 


1. Miről szólt az első blogbejegyzésed? Miről az utolsó?
A legeslegelső blogbejegyzésem anno egy bemutatkozás volt, emlékszem, sokat vacilláltam, hogy in medias res kezdjek bele, vagy mondjak pár szót magamról. Végül az utóbbi mellett döntöttem, így a második "legelső rendes" posztom a Trónok harca kritikám volt. A legutolsó posztom pedig a Drámai Filmes Projektem keretein belül a Kódjátszma kritikám. 


2015. február 8.

Drámai Filmes Projekt: The Imitation Game

Alapjában véve szeretem a háborús filmeket, de azt még jobban szeretem, ha a történet a karakterek drámájára fókuszál a háború alatt, ahelyett, hogy a harmadik Hobbithoz hasonlóan egy film nagy százalékát kitöltő csatajelenetet nézzünk. Persze, a csatajelenetek lehetnek véresek és izgik, de mindez ötven percben? Inkább unalmasnak mondanám. Az Imitation Game pont ezért hívta fel a figyelmemet, már jóval az Oscar jelölések előtt, mert egy olyan tragikus sztorinak tűnt, ami amellett, hogy magába foglalja a II. világháború viszontagságait, egy olyan emberről szólt, aki világmegváltó tettei ellenére sem érte el, hogy hosszú boldog élete legyen. Vagyis, amit megérdemelt volna.

A történetről:  A történet Alan Turingról (Benedict Cumberbatch) szól, aki matematikus-informatikus-kódfejtő volt a második világháború idején. A munkásság nagyban hozzájárult a németek Enigma-kódolású feltörhetetlennek hitt üzeneteinek megfejtésében. Hiába a világért tett cselekedetei, ugyanis miután kiderült róla, hogy homoszexuális, az akkori angliai törvényeknek és nézeteknek köszönhetően meghurcolták.

2015. február 3.

Maria V. Snyder: Poison Study – Méregtan

Egy biztos. Ez a könyv mérgező és nem hevered ki egyhamar.

Nem sok olyan könyv van, amelynek az összetevői megfelelnek az ember lányának az elvárásainak, de Miss Snydernek itt és most sikerült. Nálam legalábbis biztosan. Az írónőnek ugyanis sikerült minden olyan elemet belecsempésznie ebbe a könyvbe, ami a gyengém, kezdve a karakterek személyiségétől, a cselekményen át még a legkisebb pormacskáig is a középkori helyszíneken. Plusz, ehhez hozzájárult az írónő különösen olvasmányos és igényes stílusa, et voilá! Kész is a tökéletes recept az év legjobb YA regényéhez…

A történetről: Koporsószerű sötétségbe zárva nincs körülöttem az égvilágon semmi, ami elterelhetné figyelmemet az emlékeimről. Megöltem Reyadot. Megérdemelte a halált – ám a törvény szerint a tettemért én is halált érdemlek. Ixiában a gyilkosságért kivégzés jár. S most már csak a hóhér kötelére várok. Ám ugyanaz a törvény, amely ítélettel sújt, akár meg is mentheti az életemet. Ixia ételkóstolója, akit arra választottak ki, hogy a Parancsnok egészségét a mérgezett ételektől megóvja, immár holtan hever. A törvény pedig kimondja, hogy a soron következő halálbüntetésre ítélt fogolynak – vagyis nekem – fel kell ajánlani a tisztséget. Merénylet, mágia, megpróbáltatások…