2014. június 30.

Hóvégi hírösszefoglaló 10 pontban: Június


Filmes berkekben

1. Lehetséges, hogy mégis folytatódik a Vámpírakadémia sorozat a filmvásznon? Bizony így van! Már elindultak is a munkálatai a Dermesztő ölelésnek, viszont egy kikötéssel a készítők által. A rajongóknak ugyanis meg kell mutatni, hogy sokan vannak és tényleg nagyon szeretnék a folytatást, amihez elengedhetetlen a közösségi oldalakon (főleg Twitteren) való részvétel és kampányolás. Személy szerint én nem vagyok oda és vissza az ötlettől, mert annyira azért nem lett jó film, de ha lesz második rész, biztos, hogy megnézem majd. 




2014. június 28.

Robert Galbraith (alias J. K. Rowling): Kakukkszó

Cormoran Strike, mint a következő Holmes vagy Poirot?

Úgy bizony. Csak éppen a huszonegyedik században, guglival, wikivel, DNS elemző programmal és kamerás felvételekkel felszerelve .

Amikor megtudtam, hogy Rowlingnak új könyve jelenik meg, amit álnéven írt, finoman szólva is majdnem kiugrottam a bőrömből. Hiszen Rowlingról van szó, nem? A Harry Potter megteremtőjéről! Természetesen tudtam, hogy kockázatos lesz, ha elolvasom – mert egy teljesen más műfajról van szó és a Harry Potterrel az írónő nagyon magasra tette a lécet – de még mindig reméltem, hogy kevesebb esélye van annak, hogy csalódjak, mint egy Átmeneti üresedésnél, mert a krimiket valamikor régen imádtam.  (Utóbbit ezekből az okokból kifolyólag még mindig nem mertem kézbe venni.)

Így, amint tehettem, elolvastam.  Egyáltalán nem bántam meg. 

2014. június 25.

2014. június 22.

Így neveld a sárkányodat 2 - A kritika

Nem állítok valótlant azzal, ha azt mondom, hogy számomra az Így neveld a sárkányodat folytatása volt a legvártabb film 2014-ben. (Természetesen ott vannak még a könyvadaptációk, mint például A beavatott vagy Az Útvesztő, de tekintettel arra, hogy ismerem a történetet, tudom, mire számítsak. Kedvenc sárkánynevelős sztorinknál pedig nem.) 

Mindig is féltem a második részekről, hiszen tudjuk, hogy egy elképesztően induló első részt nagyon nehéz felülmúlni. Általában a filmkészítők el is buknak ezen a vizsgán, annak köszönhetően, hogy szeretnék megismételni az első rész sikerét (főleg anyagiakban), de jobb ötlet híján az eredeti filmnek csak egy eltúlzott változatát láthatjuk. Véres volt az első rész? A másodikban még több fog folyni. Az első rész tele volt gusztustalan poénokkal és viccekkel?  A másodikban még több lesz a perverz és morbid humorból. Majd így tovább. Természetesen ez nem kötelezőérvényű, de az igazság az, hogy a How to train your dragon tavalyi megnézése, majd a második film marketingfogás szempontjából elhintett pár perces előzetesei és jelenetei, finoman szólva is hatalmas elvárásokat támasztott elém. Tudom, ezzel eléggé megnehezítettem a dolgomat, de mindenesetre annak örülök, hogy nekem csak másfél évet kellett várnom a folytatásra...  (és nem négyet, mint a többi rajongónak.)

Szóval most itt tartok. Megnézve az Így neveld a sárkányodat 2-t, százöt perc alatt kiderült, hogy a készítők sikerrel jártak-e vagy megbuktak azon a bizonyos vizsgán.

2014. június 20.

Olvasnivaló csemegék 5# - Amiket nyáron olvasnék, de...

1) Még nem jelent meg.
2) A múltkori nagy könyves bevásárlás után egy kis szünet nem ártana.
3) A nyáron olvasandó könyveimnek a várólistája már így is az egeket verdesi, így kétlem, hogy egyáltalán lenne rá időm. 

Azért összeszedtem párat, csak a biztonság kedvéért... :D



Maggie Stiefvater: Sinner 


Sinner follows Cole St. Clair, a pivotal character from the #1 New York Times bestselling Shiver Trilogy. Everybody thinks they know Cole's story. Stardom. Addiction. Downfall. Disappearance. But only a few people know Cole's darkest secret – his ability to shift into a wolf. One of these people is Isabel. At one point, they may have even loved each other. But that feels like a lifetime ago. Now Cole is back. Back in the spotlight. Back in the danger zone. Back in Isabel's life. Can this sinner be saved?

Pro: Cole St. Claire.  Miatta szerettem meg a Shiver sorozatot, így egyértelmű, hogy ez a könyv is érdekel.
Contra: Külföldön is csak július 1-én fog megjelenni, ezért eltart egy ideig míg itthon is megjelenik... 

2014. június 18.

Game Of Thrones/ Trónok harca - 4. évad összefoglaló kritika

Szerintem nem túlzás azt állítani, hogy a Trónok harca mostani évadja abszolút zseniális lett és minden ízében sikeresen felülmúlta az előző szezont. Ami elvezet a következő kérdéshez. Vajon meddig fog ez a sorozat fejlődni? Ugyanis, én már a harmadik évadnál is azt éreztem, hogy ezerszer jobb, mint az előző évad, de szerintem nem állítok valótlant, ha azt mondom, ugyanez volt igaz a második évadra is, viszonyítva az első évadhoz. Ez a tény tehát azt eredményezi, még az ilyen fantasztikusan jó sorozatoknak is vannak hibái, mégpedig az, hogy ez a sorozat már túl jó. 

Nem viccelek. A Trónok harca készítői nagyon magasra tették a lécet, aminek köszönhetően a sorozat nézői elkényelmesedtek és túlságosan is megszokták ezt a magas színvonalat. Ami ahhoz fog vezetni, hogyha ne adj isten, van egy olyan epizód, amelyikben nem hirtelen halállal hal meg valamelyik főbb szereplő (lásd, Red Wedding), vagy nem következik be egy teljesen váratlan fordulat egy másik kedvencünk életében, akkor a sorozat nézői máris azon hisztiznek, hogy milyen unalmas és lassú volt ez a rész az előző epizódhoz képest. És ezt nem én mondom, hanem más kommentekben olvastam, amiket abszolút nem értek. Miért kellene minden egyes részben valakinek kinyiffannia, vagy egy újabb Lannister összeesküvés áldozatának lenni ahhoz, hogy a következő rész élvezetes legyen? Miért mondják rá a folytatásra gondolkodás nélkül azt, hogy „szar” csak azért, mert az egész epizód a Falon játszódik Jon Snowal és Sammel a főszerepben? Persze, nekem is Tyrion a fő kedvenc, de ez a hozzáállás már túlzás szerintem. 

Mindenesetre, összeszedtem a kedvenc részeimet ebből az évadból, természetesen a teljesség igénye nélkül. Abból ugyanis kicsit sok lenne, nem? 

2014. június 15.

J. A. Redmerski: A soha határa

A könyv megjelenését követően azt hittem, ez valami Ötven Szürke 2. 0, ezért sokáig nem keltette fel a kíváncsiságomat. Aztán sorban jöttek a jobbnál jobb vélemények és kritikák, és hirtelen érdekelni kezdett, miért vannak oda annyira sokan Andrew Parrishért. 
Ötven oldal sem kellett, és már én is oda voltam érte. 

A történetről: Camryn Bennett még csak húszéves, de azt hiszi, pontosan tudja, milyen lesz majd az élete. Ám egy vad éjszaka után az észak-karolinai Raleigh legmenőbb belvárosi klubjában ismerősei és önmaga elképedésére úgy dönt, otthagyja megszokott életét, és elindul a vakvilágba. Egy szál táskával és a mobiltelefonjával felszáll egy távolsági buszra, hogy megtalálja önmagát – és helyette rálel Andrew Parrish-re.

A szexi és izgató Andrew úgy éli az életét, mintha nem lenne holnap. Olyan dolgokra veszi rá Camrynt, amilyenekre a lány sosem hitte magát képesnek, és megmutatja neki, hogyan adja meg magát a legmélyebb, legtiltottabb vágyainak. Hamarosan ő lesz Camryn merész új életének központja – olyan szerelmet, vágyat és érzelmeket kelt, amilyeneket a lány korábban elképzelni sem tudott. De Andrew nem árul el mindent Camrynnak. Ez a titok vajon örökre összehozza őket – vagy mindkettőjüket elpusztítja?

2014. június 13.

A Beavatottól a Hűségesig, avagy a Divergent trilógia kritika (Veronica Roth)

[Mivel nem csak a könyv, hanem Tris, mint főhősnő és én, mint olvasó is nagy utat tettünk meg A beavatott óta A hűségesig, ezért ez a kritika az egész Divergent trilógiáról fog szólni, nem csak a befejező részről, amit utoljára olvastam.] 

Miután az Éhezők viadala egyik kedvenc könyvsorozatommá nőtte ki magát, elkezdtem felfedezni a disztópiát, mint műfajt. Rövidesen fel is fedeztem magamnak Veronica Roth sorozatát, aminek köszönhetően hamarosan új kedvencet avattam…


A történetről: Beatrice Prior az antiutópisztikus Chicagóban él: az itteni társadalom öt csoportra tagolódik, melyek mindegyike egy-egy erény kiművelését írja elő tagjai számára. Ők az Őszinték, az Önfeláldozók, a Bátrak, a Barátságosak és a Műveltek. Az év egy bizonyos napján a mindenkori tizenhat éveseknek el kell dönteniük, melyik csoporthoz kívánnak tartozni. Ennek kell szentelniük életük hátralevő részét. Beatrice ingadozik aközött, hogy a családjával maradjon-e, vagy végre önmagává váljon. Ez a két lehetőség kizárja egymást. Végül olyan döntést hoz, amely mindenki számára meglepetést jelent – még önmagának is.

2014. június 11.

Kiera Cass: Az Igazi

Az Igazság pillanata. A pillanat, amikor kiderül, Maxon melyik lányt választja királynőéül az Elitből. A pillanat, amikor America is meghozza döntését, vajon melyik fiú kedvesebb a szívének. A pillanat, amikor egy újabb trilógia véget ér…

A történetről:  A párválasztó kezdetekor a lányok még harmincöten voltak, de közülük csak egy nyerhet. 
Eljött az idő, hogy a korona végre a győztes fejére kerüljön. 
Amikor beválogatták a Párválasztóba, America még csak nem is álmodott arról, hogy valaha eljuthat a korona közelébe – vagy Maxon herceg szívéhez. Ahogy azonban egyre közeleg a versengés vége, és a palota falain túl fokozódik a fenyegető veszély, America rádöbben arra, hogy mennyi mindent veszíthet – és hogy milyen keményen kell küzdenie a vágyott jövőért. 

2014. június 7.

A Maleficent/Demóna filmkritika, avagy Csipkerózsika története más szemszögből

Minden éremnek két oldala van. Ez mindig is így volt, soha nem is lesz másképp. Csipkerózsika meséjének is két aspektusa van, az egyik a pozitív hősökéi, a másik a főgonoszé, Demónáé. De vajon Demóna tényleg olyan gonosz lett volna? Tényleg ez lett volna az életcélja, hogy elátkozzon egy csecsemőt a hiúsága megsértése miatt? Vagy valami más is állt a háttérben? A Demóna készítői ezt szerették volna kideríteni, többé-kevésbé sikeresen.

A történetről: A gyönyörű és tisztaszívű fiatal tündér, Demóna (Angelina Jolie) idilli körülmények közt nevelkedik egy békés erdei királyságban, egy nap azonban egy hadsereg szállja meg a környéket, megtörve a vidéken uralkodó harmóniát. Demona azonban kiáll a népért, és a királyság legelhivatottabb védelmezője lesz. Nem sokkal később viszont könyörtelen árulás áldozatává válik, amelynek hatására addig tiszta szíve kővé változik. A lány és a megszálló király örököse közt ádáz küzdelem veszi kezdetét, Demóna pedig bosszúból megátkozza ellenfele újszülött kislányát, Csipkerózsikát. Ahogy a gyermek kezd felcseperedni, Demóna kénytelen rádöbbenni, Csipkerózsika kezében van a királyság békéjének és egyben talán saját boldogságának kulcsa is.

2014. június 5.

Uralkodó családok viszályai 1. rész – Kritika a Reign 1. évadjáról

A tavalyi szezon két CW-s újonca nem nyerte el rögtön a tetszésemet történetben, ezért hosszú ideig nem is terveztem megnézni őket. Aztán a téli szünetben a nézett sorozataim éppen szüneteltek, ezért úgy döntöttem, megpróbálkozok mindkét sorozottal. Először a Reign került terítékre, majd amikor befejeztem az addig kikerült részeket, jött a The Originals. A sors úgy hozta, hogy egyik sorozatot az elején imádtam, majd az évad végére érve már utáltam, míg a másiknál pont fordítva volt, mert a legeslegelején nagyon nem szerettem, az évad végére pedig az egyik kedvenc sorozatommá nőtte ki magát. Na, melyik sorozat melyik? 

Vigyázat, cselekmény leírást tartalmazhat! 



Reign - Az 1. évad


2014. június 3.

Richelle Mead: A szukkubusz éjszakája

Az első részben kaphattunk egy elképesztően izgalmas történetet, egy belevalóan vadóc szukkubusz főhőssel. A második részben kaphattunk egy elképesztően unalmas történetet egy felsült szukkubusszal. Komolyan. Mi történt az írónővel? 

Egy kis visszatekintő az előző részre: Nagyon jól indította az írónő a sorozatot, mert azon kívül, hogy egy igazán érdekesen felépített világban játszódik a regény, a történet az első laptól az utolsóig izgalmas volt, ráadásul a könyvek többségével ellentétben, nem kiszámítható, hanem fordulatos és meglepő. Ehhez társult még a kellemes és könnyed stílusa a könyvnek, amit az írónő pikáns humorral és iróniával fűszerezett. Valamint, mint minden könyvmoly, örömmel üdvözöltem Georgina, a főhősnő szenvedélyét a könyvek iránt, na meg Aubreyt, a macskáját. Összefoglalva, örültem, hogy végre nem egy depis, jobb életet akaró vámpírról vagy egy túlságosan is egoista vérfarkasról olvashattam. Persze semmi bajom velük, de ha már eredetiségnél tartunk, akkor ez a regény überelte őket még a témában is a szukkubuszokkal és a kisördögökkel. 

Valami hasonlót vártam a folytatásban is…

Hát, nem egészen ezt kaptam. 

2014. június 1.

X-Men: Az eljövendő múlt napjai/ Days of Future Past

Túlértékelt. Ez volt az első dolog, ami eszembe jutott, amikor elhagytuk a mozi termet. Persze nem azt mondom, hogy rossz volt, sőt, de én mégsem éreztem azt a katarzist, mint mindenki más, és amire felkészültem abból, ahogyan reklámozták. (Még jó, hogy nem írták ki mindenhol, hogy az Év Filmje…)  

Kezdjük ott, hogy a képregényeket nem ismerem, és a filmek közül is egyedül az X-men: First Class-ot láttam. Bár eredetileg a színészek és a helyszín miatt néztem meg anno, végül mégis nagyon tetszett. Hasonló okok miatt voltam kíváncsi a következő részre is, amiről úgy tűnt, hogy egy még izgalmasabb, még több híres színésszel teletűzdelt változata az Elsőknek, ergo, biztos nagyon fog tetszeni. Igen ám, de ami a Bosszúállóknak sikerült – vagyis összeszedni minél több híres színészt, és csinálni egy sokszereplős szuperhősös filmet, ami ráadásul önálló filmként is helytáll – addig itt nem jött össze.