
,,A világ egy sötét, jégre és hóra épített hely és benne mi vagyunk egymásnak a lámpások. Ahogy ma este a lámpák halvány fényei idevezettek titeket, úgy vezetjük mi is egymást az élet hideg homályában. Sokan magukhoz ölelik a sötétséget, elrejtőznek benne, de nekünk erre semmi szükségünk. Lépjünk előre, és világítsunk egymásnak!
A fény a lételemünk: nélküle gyámoltalanok, gyengék vagyunk, védtelenek, még lépteink is bizonytalanok. De ha akár csak a legkisebb világosságot látjuk magunk előtt, máris jobb: hívogat, vezet, és amint elérjük átölel. Ha pedig hozzáadjuk saját kicsi ragyogásunkat, erősebb lesz."
/A. M. Aranth: Dobszó a ködben/
Egy általam is nagyon kedvelt fanfavorit sorozat, amit már
jó pár éve elkezdtem (már csak egy részt hagyva hátra), így nem igazán
terveztem írni róla, ugyanis van egy kimondatlan szabályom a blogon, vagy az
első kötettől kezdve írok a sorozatról, vagy sehogy. Ezért pont kapóra jött ez
a projekt, melynek témája a köd. Hogyan jön így a képbe Moning
Tündérkrónikákja? A sorozat olvasói tudják, hogy a Barrons Könyvek és Apróságok
mellett terül el a Sötét zóna, ami egy Árnyak által uralt terület, és ami
halálos veszélyt rejt éjszaka. Hacsak nincs nálad lámpa. Csakúgy, mint a köd,
ha metaforikusan vesszük. Másrészt a történet az esős, ködös Dublinban
játszódik, ezért szerintem keresve sem találhatnék jobb könyvet prezentálásra
azoknak, akik még nem adtak esélyt ennek az ízig-vérig szexi és izgalmas
sorozatnak.
A sorozatról: MacKayla Lane Georgiában élő kisvárosi lány. A vihogós csitri egyszeriben komor felnőtté válik, amikor értesül Írországban tanuló nővére, Alina meggyilkolásáról. Mobiltelefonjáról meghallgatja testvére utolsó, kétségbeesett és rejtélyes üzenetét. Dublinba utazik, hogy a számára felfoghatatlan, misztikus nyomokat követve eljusson Alina gyilkosáig, és bosszút álljon rajta...
MacKayla, a főszereplő a történet kezdetén tipikus Mary Sue karakternek tűnik, aki szőke, csinos és tudja is ezt magáról. Ám nővére meggyilkolása, a bosszúvágy és Dublin mindezt megváltoztatja.
„ A remény erőssé tesz, a félelem megöl.”

Persze a többi szereplőt sem kell félteni, mert Dani Mega O'Malley, az alig tizennégy éves szuperharcos, V’lane, a Seelie-tündérherceg vagy Christian elég érdekes és erős karakter ahhoz, hogy elvigye a hátán a sztorit, ha Mac vagy Barrons éppen házon kívül van.
A történet kötetről kötetre egyre sötétebb és véresebb. De mialatt egyre több izgalommal és gonosz függővéggel találkozunk a sorozatban, látszik, hogy fejlődés szempontjából sincs stagnálás. Ahogy a sztori egyre érettebbé válik, úgy nő fel a sorozat és ismerjük meg még jobban ezt a - nem a gyermekmesékből ismert - tündérektől hemzsegő világot. Világfelépítős szempontjából remekelt tehát Moning, még akkor is, ha a mai napig nem vagyok biztos abban, hogyan ejtjük pontosan a Sinsar Dubh-t.
Az írónő stílusa olvasmányos és könnyed, és azonnal képes beszippantani az olvasót. Mint paranormális romantikus - ami szerintem a New Adult könyvek egyik előfutára volt (hiszen huszonévesek útkereséséről szól mindkettő), máig tartja megérdemelt helyét a legjobbak közt a kategóriában. (Mondom én, akinek nem feltétlenül kedvence a műfaj.)
Kiknek ajánlom? Mindenkinek, aki ebben a borongós, novemberi hidegben nem vágyik másra, mint bekucorodni a fotelbe egy bögre forrócsokival és egy néhol akciódús, néhol pikáns regényre, ami szerencsére még a fantázia peremén játszódik.
(Cannot add links: Registration/trial expired)
Annyira jó ez a sorozat, és mindig jön egy-egy ilyen poszt olvasásakor a kényszer, hogy folytassam, de sehol nem kapni a 4. részt - olcsón. De most már nem érdekel, megveszem, mert lassan két éve, hogy végeztem a 3. résszel és nagyon érdekel, mi lesz!
VálaszTörlésDacára annak, hogy szeretem a sorozatot, én is lassan haladok vele. :D Hiába imádom, amikor olvasom, a befejezés után nem folytatom rögtön (szeretek szünetet tartani a műfajokban) és mire újra előveszem a következőt, már eltelt egy év... :P
Törlés