
A történetről: Árulás, hűtlenség és veszély. Szerelem és kaland, történelem és varázslat, bosszú és megváltás keveredik a Gyilkos kegyelem folytatásában. A XV. századi Franciaországban Sybella az elkeseredéstől és a gyásztól félig eszét vesztve érkezik a Halál titkos kolostorába. A halál szolgálólányai készségesen menedéket adnak neki. A segítségnek azonban ára van… Sybellát, akinek természetes tehetsége van a halál és a csábítás művészetében, a kolostor legveszélyesebb fegyverei között tartják számon. Ám ezek az orgyilkos képességek nemigen vigasztalják, amikor újra vissza kell térnie abba az életbe, amely kis híján megőrjítette. És miközben Sybella maga a halál istene által kovácsolt fegyver, a cél érdekében az istenség kénytelen lehetetlennek tűnő küldetésre indítani a lányt. Amikor a halál szolgálólánya a várbörtönben váratlan szövetségest talál, vajon a bosszún kívül talál magának mást is, amiért érdemes élni?
A történet kezdetén első dolgom volt, hogy próbáljak beleszokni a narrációba, ami nem csak a nézőpont változásnak köszönhető. Azt ugyanis tudni kell, hogy az írónőnek van egy különleges stílusa, ami inkább a régi könyvek leírásaira emlékeztet. Ezért, ahogyan az első résznél, így itt is beletelt egy kis időbe, míg megszoktam ezt a szokatlan, de érdekes elbeszélői stílust. Viszont miután ez megtörtént, utána csak a történetre kellett figyelnem, ami olyan hamar beszippantott, hogy szinte hihetetlen, valaha szkeptikus voltam a könyvvel kapcsolatban.
Rémlovag, Duvallal ellentétben nem egy tipikus, ”szőke herceg fehér lovon” típusú pasi, akibe a hősnő első minutumban beleszeret, hiszen Sybella elmondása alapján „ilyen csúnya embert még sose látott”. A sok vita és a közös ügy viszont közelebb hozta őket egymáshoz, és elindított Sybellában valamit, aminek köszönhetően egy igazán lightos, de mégis érzelmes románcot is kaptunk a történet végére.
Az írónő ebben a könyvben kevésbé fókuszál Bretagne történelmi eseményeire, és az udvarban történő politikai intrikákra, ehelyett rengeteg belső információt kapunk az ellenségről, aki továbbra is Anne-t, a Bretagne-i hercegnőt fenyegeti, valamint egy csavarral rálátásunk lesz Sybella családjára, és annak még borzasztóbb titkaira.
Fanart |
Summa summarum, joggal állíthatjuk, hogy a Sötét diadal kiállta a próbát, és megmenekült a „második rész szindrómától”, mert a folytatásban az írónőtől csak fejlődést láttam. Ugyanis a korhű történelmi szituációk, a leírások, a románc, valamint az előző rész szereplőinek cameója pont jól voltak vegyítve, így bátran állok elébe a trilógia befejezésének.
Amit nagyon szerettem benne: Az izgalmas cselekményt és a kockázatosabb témaválasztást.
Ami kívánnivalót hagy maga után: Biztos volt valamilyen hibája, de hirtelen nem jut eszembe semmi. :D
Kedvenc karakter: Sybella, Rémlovag
Borító: 5/4 -
Pontozás: 5/5
Tervezve van, hogy elolvasom ezt a sorozatot is. De valahogy soha nem értem odáig, hogy elolvassam. Azt hiszem ez a kritika segített abban, hogy mi legyen a következő olvasmányom :)
VálaszTörlésHa szereted a romantikus/történelmi/orgyilkosos könyveket, akkor nem fogsz csalódni benne. :)
Törlés