2014. december 30.

A Hobbit filmek - Egy váratlan utazás Smaug pusztaságán keresztül az öt sereg csatájáig


Rendben. Lehet, hogy szentimentálisan fog hangzani, de én nagyon élveztem mind a három A Hobbit filmet. Egytől egyig. Persze azt tudni kell, hogy eredetileg meg sem akartam nézni  - legalábbis nem mostanában - főleg azután, hogy mindenhonnan azt hallottam, milyen unalmasak. Mennyire nem hozzák a Gyűrűk Ura szintjét. Meg ennyire rossz, meg annyira etc... Végül egy hirtelen ötlettől vezérelve úgy döntöttem, hogy az utolsó filmet megnézem moziban (ami végre rövidebb, mint százhatvan perc), egyúttal pedig tartok egy két napos Hobbit maratont, ahol bepótolhatom az előző két részt, és abban az esetben, ha nem tetszik, legalább gyorsan túl esek a teljes trilógián három nap alatt. Meglepő módon viszont egyáltalán nem így történt. 

2014. december 23.

Robin LaFevers: Sötét diadal

Ismae és Duval története az előző részben nagyon a szívemhez nőtt, így amikor megtudtam, hogy a folytatásban már nem találkozok velük, tele voltam kétségekkel arról, hogy mennyire fogom élvezni a Sötét diadalt. De ahogy lenni szokott, mindig akkor találkozunk a legjobb sztorikkal, amikor egyáltalán nem számítunk rájuk, így történt, hogy Sybella könyve ezerszer jobban tetszett, mint az előző. Na jó, az ezerszer talán túlzás...:) 

A történetről: Árulás, hűtlenség és veszély. Szerelem és kaland, történelem és varázslat, bosszú és megváltás keveredik a Gyilkos kegyelem folytatásában. A XV. századi Franciaországban Sybella az elkeseredéstől és a gyásztól félig eszét vesztve érkezik a Halál titkos kolostorába. A halál szolgálólányai készségesen menedéket adnak neki. A segítségnek azonban ára van… Sybellát, akinek természetes tehetsége van a halál és a csábítás művészetében, a kolostor legveszélyesebb fegyverei között tartják számon. Ám ezek az orgyilkos képességek nemigen vigasztalják, amikor újra vissza kell térnie abba az életbe, amely kis híján megőrjítette. És miközben Sybella maga a halál istene által kovácsolt fegyver, a cél érdekében az istenség kénytelen lehetetlennek tűnő küldetésre indítani a lányt. Amikor a halál szolgálólánya a várbörtönben váratlan szövetségest talál, vajon a bosszún kívül talál magának mást is, amiért érdemes élni? 

2014. december 20.

Könyvek és más adaptációk a mozivásznon 2015: I. felvonás

Ahogy idén is, úgy 2015-ben sem lesznek mentesek a mozik a könyv és egyéb adaptációktól, aminek köszönhetően megint nem fog eltelni úgy egy hónap sem, hogy nem költök mozira pénzt. Persze ezt cseppet sem fogom bánni, ha jó filmről lesz szó. Így összegyűjtöttem a 2015-ös mozivászonra adaptált könyveket és meséket, amelyek az év első félévében jönnek ki.

Into the woods (Vadregény)

Hazai premier: 2015. január 1.
A hazánkban is ismert musicalen alapuló "mese-mashup" adaptáció, ahol egy pék és feleségének a története keveredik több Grimm mesének a szereplőivel. Mindez az elmaradhatatlan fantasztikus látvány világgal és énekkel. Sok-sok énekkel. (Ha már Disney-ről van szó.)



Várások fok: 60%  - szeretem a meseadaptációkat, de előzetes alapján rengeteg dal lesz benne. Amiből kezdek már kinőni. De remélem tévedek.

The Fifty Shades of Gray (A szürke ötven árnyalata)

Hazai premier: 2015. február 12.
2013 sikerkönyve, az erotikus novellák úttörője, a mamipornó becenévre hallgató Twilight fanfiction (ahol csak a nevek mások), végre (nem végre) mozivászonra kerül jövő év Valentin napján.


Várási fok: 20% - Normál esetben nem mennék el a moziba, hogy pénzt költsek erre a ...- ra, de a barátaimat érdekli, így maximum írok róla egy negatív kritikát. :D

The DUFF

Premier 2015. február 20.
Az azonos című könyvön alapuló adaptáció, ahol a sztori a nem megszokott YA könyvek táborát erősíti, hiszen minden egy frenemies with benefits-cel indul. Egyetlen problémám, hogy tartalom és előzetes alapján rengeteget változtattak a történeten. Öreg hiba.



Várási fok: 70% - Bár a regény kedvenc lett, de a sok változtatás miatt félek is tőle.

Cinderella (Hamupipőke)

Hazai premier 2015. március 13.
Az eredeti Disney-mese élőszereplős remake-je. Eddig előzetesek alapján sajnos csavar és nézőpont váltás nélkül, ami miatt egyedül a színészgárda és a látványvilág miatt lehet érdekes.



Várási fok: 60%

Insurgent (A lázadó)

Hazai premier 2015. március 20.
A beavatott folytatása, melyben Tris, Négyes és a többiek továbbra is rengeteg ellenséggel néznek szembe. Előzetesek alapján pedig még több akcióra, még több vérre, és még több látványra számíthatunk.



Várási fok: 70% - Bár nagyon kíváncsi vagyok rá, mivel nekem ez a kedvenc kötetem a trilógiában, de az eddigi trailerek nem azt mutatták, hogy olyan könyvhű adaptáció lesz, mint az első film...

Far from the Madding Crowd

Premier: 2015. május 1.
Bár semmit sem tudok a történetről, azonfelül, hogy egy Thomas Hardy regényen alapul, ami hazánkban meg sem jelent, de hangulatos Viktoriánus korabeli drámának tűnik előzetes alapján.



Várási fok: 50%

Avengers 2 - Age of Ultron (Bosszúállók 2 - Ultron kora)

Hazai premier: 2015. május 7.
A Bosszúállók folytatása, melyben Vasember készítette Ultron életre kell és átakarja venni az uralmat a világ fölött, így újra szükség lesz a Bosszúállók segítségére a világ megmentésében.



Várási fok: 90% - Előzetes alapján nagyon jónak tűnik, de ha megint túlhájpolják, mint a Galaxis őrzőit, akkor nagyobb az esély rá, hogy csalódva jöjjek ki a moziteremből... Remélem, nem így lesz.


2014. december 17.

"It's always tea-time" plusz egy book tag

Tea vagy kávé? Az utóbbi időben rájöttem, hogy én inkább a tea híve vagyok, mert egy nap sem telik el anélkül számomra, hogy ne igyak teát minimum kétszer, míg  kávéra igazából csak hétvégente jut időm (tudom, furán hangzik), vagy ha a Starbucksba megyek - ami valószínűleg megbocsáthatatlan bűnnek számít a kávét preferálók közt. A tél beköszöntével pedig még többször jön el a tea ideje (természetesen egy jó könyv mellett),  így amikor Vickynél megláttam ezt a book taget, tudtam, hogy ez az én posztom lesz.  Az eredeti ötletért pedig köszönet az Enchanted by Pages bloggerének! :) 


2014. december 14.

Tammara Webber: Between the Lines (A sorok között)

Karácsony felé közeledve végre bevallhatom, hogy a könyv elolvasása után tisztára úgy éreztem magam, mint azok a szegény gyerekek Szenteste, akik az áhított plüssmackó helyett, a díszes, csili-vili ajándékcsomag alján csak egy pár zoknit találtak… 

A történetről: Reid Alexander hozzászokott, hogy megkapja, amit akar – most pedig épp legújabb szereplőtársát, Emma Pierce-et akarja. Az egész világ fölsorakozik, hogy szépen a kezére játsszon ebben, amíg a külső forgatási helyszínen a fiú két váratlan akadállyal nem kerül szembe: egy ádáz volt barátnővel meg egy szintén Emma kegyeire pályázó vetélytárssal. 
Emma Pierce csak most tette meg a nagy lépést, szakított a reklámokkal és televíziós filmekkel, amelyek éveken át foglalkoztatták. Az igazi mozifilmben – a szuperdögös Reid Alexander mellett – kapott főszerep valóra vált álommal ér föl. Emma azonban titkos vágyat rejteget a szívében: 
egyszerűen normális lány szeretne lenni.

2014. december 9.

Miért veszélyesek a jó stílusú, olvasmányos regények?

Mert elhitetik az olvasókkal, hogy egy jó regényt olvasnak. Akkor is, ha a történet egy kalap sz... Így manipulálnak. 

Be kell valljam, hogy velem is számtalanszor megtörtént,  hogy egy könyvről azt hittem, hogy tetszett, csak azért, mert pár nap alatt felfaltam a könyvet, olyan könnyed és olvasmányos volt. Aztán – jó esetben - pár hét – rossz esetben – pár hónap múlva, egyszer csak eszembe jut a könyv, és rájövök, hogy már semmire sem emlékszem a történetből. Vagy még rosszabb, talán mégis dereng a történet, de elkezdve rajta gondolkodni, tényleg, miért is szerettem ezt a könyvet? Veletek történt már ilyen? Vagy a legfőbb kérdés. Egyáltalán, mennyit számít a könyv végső értékelésénél a stílus? 


2014. december 4.

Hóvégi hírösszefoglaló 10 pontban: November

Bár kissé megkésve - köszönhetően az erre a hétre összezsúfolt félévzáró vizsgáimnak...  - de megint összegyűjtöttem az előző havi könyves-filmes híreket. :)

Filmes berkekben

1. Megérkezett a The Duff első előzetese! Felemás érzéseim vannak, mert az első fele egész jónak tűnik (legalábbis a könyvből sok momentumot felismertem), viszont a trailer másik fele még csak nem is emlékezetet az eredeti sztorira... 


2014. november 30.

Mockingjay - A kiválasztott 1. rész filmkritika

Az igazság az, hogy valamilyen szinten meglehet érteni azokat, akik teljességgel ellenezték Az Éhezők viadala trilógia befejező filmjének kettészedését, főleg azután, hogy összesen tíz oldallal hosszabb A kiválasztott, mint az első két rész. Ráadásul a könyv első fele, pont, hogy nem bővelkedik eseményekben, mert Katniss egy hatalmas érzelmi viharon megy keresztül, ami mellett nincs sok ideje akcióban részt venni, így nem meglepő, hogy ez a Mockingjay Part 1-ra is kihatással volt. De úgy tűnik, engem ez mind hidegen hagyott a moziteremben, mert én igenis nagyon élveztem. Szóval nem értem azt a sok fanyalgó rajongót, de mind tudjuk, ízlések és pofonok... 

A történetről: Miután az összeesküvők a tizenharmadik körzetbe menekítették az ellenállás szimbólumává váló Katnisst, a lány találkozik Coin elnökkel és szövetségeseivel. Katniss vonakodva bár, de az ellenállás élére áll, hogy megmentsék Peetát, valamint a többi győztest, hogy végleg leszámoljanak a Kapitóliummal, és az összes körzetre kiterjesztett diktatúrával. 

2014. november 29.

Stephanie Perkins: Lola és a szomszéd srác

Az írónő debütáló regényével, az Anna és a francia csókkal új kedvencet avattam anno (és még sokan mások is különböző véleményeket látva), ezért nem meglepő, hogy a folytatást is azonnal elszerettem volna olvasni. De ahogy lenni szokott, egy remek kezdet sok buktatót tartogathat még a későbbiekben, ezért felvértezve magam, beleolvasgattam egy kicsit Lola történetének kritikáiba is, így kiderült, hogy a folytatás közel sem aratott akkora sikert a St. Clair rajongók között. Így kevesebb elvárásokkal neki kezdve az olvasásnak, egyáltalán nem csalódtam. 

A történetről: Lola Nolan, a szárnypróbálgató divattervező nem híve a divatkövetésnek. Ő jelmezeket alkot. Minél ütősebb a szerelése – minél sziporkázóbb, furább és vadabb –, annál jobb. De bármennyire hajmeresztő is a stílusa, Lola imádja a szüleit, tűzbe menne a barátnőjéért, és merész terveket szövöget a jövőről. Szóval minden tök tuti (a dögös rocker fiúját is beleértve), amíg vissza nem költöznek a környékre a rémes/utálatos Bell ikrek: Calliope és Cricket. Miután Cricket – a tehetséges feltaláló -ikernővére árnyékából kilépve, ismét része lesz Lola életének, a lány rákényszerül, hogy végre tudomásul vegye az érzéseket, amiket időtlen idők óta táplál a szomszéd srác iránt.

2014. november 20.

Filmes jogok eladva #5 - Mégtöbb YA könyvadaptáció a láthatáron

Hollywood nem pihen, ez nyilvánvaló, ezért megint összegyűlt egy csokorra, vagyis posztra való könyvadaptációs hír, ami a közeli vagy távoli jövőben a mozivásznakon fog landolni. A legpopulárisabb könyvadaptációknak köszönhetően pedig úgy tűnik, hogy a YA regények jogai még mindig a legkellendőbbek a filmgyárban, amelyek a mostani Filmes jogok eladva posztban fognak dominálni. 

Samantha Shannon, a Csontszüret (The Bone Season) írónője nemrég frissítette regényének filmadaptációs státuszát Tumblr-ön, miszerint a várható Csontszüret adaptációnak kétszeres Oscar-jelölt forgatókönyvírója lesz. Bár Shannon megerősítette, nem valószínű, hogy kevesebb, mint két-három éven belül megtörténik a film premierje, de nagyon jó esély van arra, hogy ténylegesen mozivászonra kerül a könyv, miután az Imaginarium Studios, 20th Century Fox és Chernin Entertainment megvette a filmes jogait az alternatív világban játszódó fantasy regénynek. A könyvadaptáció producerei már meg is vannak, Jonathan Cavendish, Jenno Topping, Peter Chernin valamint Andy Serkis személyében, akit a mozi nézők a legújabb Majmok bolygója filmek Caesarjaként is ismerhetnek. 

2014. november 16.

Őszi sorozatok - Így folytatódtak...

Avagy a The 100, Witches of East End, Once Upon A Time és Reign folytatásairól.
Elkezdődött az őszi szezon, és vele együtt az ősszel induló újoncok és folytatások. Egyes nyáriak pedig pont most fejeződtek be, így jöjjön egy kis állapotjelentés az aktuálisan nézett sorozataimról. 

The 100 - Felnőtt a 2. évad

Izgalmasan indult a 2. évad, rengeteg cselekmény szálat elindítva vagy száz szemszögből. Komolyabb problémát nem tudok ellene felhozni, mert úgy tűnik, a készítők tanultak az előző részek hibáiból, és a tinirománcokat hanyagolták az utolsó részek veszélyeinek közepette. A Mount Weatherbe került fiatalok helyzete egyre érdekesebb - már ami a hely sötét titkait illeti -, míg a földre szált Ark megmaradt túlélői az új kialakult szociális szituációval bajlódnak, ami még konfrontációt okozhat. Hiszen mindig, mindenhol lesznek hatalomra éhes emberek. A főbb karakterek többsége (akiket eddig nem állhattam), mint Finn, Clarke vagy Octavia egyre badassebbé váltak az események fordulatával, ami különösen tetszik.  Amit sajnálok, hogy Bellamynak kevesebb szerepe lett, amióta ennyi szálon fut a sztori, de ez van. És végre kaptunk sorozat főcímet is! 

2014. november 12.

Jenny Han: To All The Boys I've Loved Before

Attól a perctől kezdve, hogy belefutottam az interneten a regénybe, tudtam, hogy el kell olvassam a könyvet. Először is ott volt ez a kellemes, hangulatos borító, ami már akkor megvett kilóra, még mielőtt ismertem volna a fülszöveget. Nem is említve a címet, ami a hosszúsága és tartalma miatt rögtön sejtette, hogy ha egy átlagos romantikus könyvvel is van dolgunk, a sztori alapötlete egyáltalán nem lesz az.

A történetről: A tizenhat éves Lara Jean soha nem merte bevallani az érzéseit egy srácnak sem, aki valaha tetszett neki, ezért inkább levelet írt nekik, amit elrejtett egy kalapdobozban az ágya alá. Egy nap viszont a doboz eltűnik, vele együtt az összes plátói szerelmének írt levéllel, aminek következtében Lara Jeannek szembe kell néznie minden félelmével, valamint az összes sráccal, aki megkapta a szerelmes levelét....

2014. november 8.

Top 10/2 kedvenc dal inspirálta olvasmány

Nektek vannak olyan kedvenc zeneszámaitok, amelyeket hallgatva egy olyan könyv jut eszetekbe, aminek semmi köze a zeneszámhoz? 

A mostani Top 10 bejegyzésben összeszedtem tíz, helyett az első 5 olyan dalt, bloggerina társamhoz, Lilianehoz hasonlóan,  amelyek valamiért emlékeztetnek egy adott könyvre és a történetére, ami lehet akár a dalszöveg, a szám címe, vagy akár a klip hangulata miatt. A lényeg, hogy más módon ne kapcsolódjon a regényhez - például ne legyen említés arról a dalról a regényben, vagy ha a könyvből  van adaptáció, akkor a szám nem lehet a film soundtrackjének a  része. Ez tehát egy teljesen szubjektív asszociáció, tíz régebbi kedvenc dalról (ugyanis az aktuális kedvencem mindig változik), amit akár meg is cáfolhattok, ha titeket a dal egy másik olvasmányra emlékeztet. 

2014. november 1.

Hóvégi hírösszefoglaló 10 pontban: Október

Utólagos Happy Halloweent mindenkinek! Sajnos idén nem készültem Halloweeni ajánlóval, mert az utóbbi időszakban nem igazán volt szerencsém se horrorfilmhez, se horror műfajú könyvhöz, így nincs igazán mit ajánlanom, de mivel az utolsó hónap filmes és könyves hírek szempontjából elég sűrű volt (főleg képregény adaptációk terén, de erről szerencsétekre most nem lesz szó), ezért jöjjön is a szokásos havi hírösszefoglaló. 

Könyves berkekben


1. Ehhem, ehhem.  Rowling Halloween alkalmából újabb rövid szösszenettel ajándékozta meg rajongóit, melyben ezúttal Umbridge háttértörténetéről olvashatunk, ahol kiderül, miért is vált egy gonosz vén varanggyá mindenki legutáltabb karaktere. A rövid háttérsztori elérhető a Pottermore-on vagy a Today.com-on. :) 




2014. október 27.

Gone Girl - Holtodiglan film & könyvkritika (Gillian Flynn)

Megmondom őszintén, nagyon rég jöttem ki úgy a mozi teremből, hogy „Te jóságos ég, ez meg mi a fene volt???!”. Most viszont sikerült. 

Egyszerűen nem bírtam másra gondolni, csak a film végére, valamint arra az ürességre, amit maga után hagyott a történet, mert ha nem is függővég volt, de nem volt lezárva se teljesen. Nem egy happily everafter volt, az holtbiztos. Aztán ott volt az a többszörös sokk, amelyet az a rengeteg váratlan, meglepő fordulat okozott, amin még három nap múlva is csak gondolkoztam. Miért, miért, miért?

A történetről: Házasság? Halálos lehet. Nick (Ben Affleck) és Amy (Rosamund Pike) az ötödik házassági évfordulójára készül. Boldogok, gazdagok, elégedettek… ám az ünnep estéjén az ifjú feleségnek nyoma vész, és gyorsan kiderül, hogy a látszat csalt: a pár tele volt félelmetes, sötét titkokkal. Mindenki Nickre gyanakszik, és ő a hazugságaival meg ügyetlen elterelő hadműveleteivel egyre inkább magára tereli a figyelmet. Hiába bizonygatja makacsul, hogy nem tehet semmiről, már csupán az ikerhúga, Margo bízik benne. De ha nem a férfi a tettes, akkor hova lett a felesége? És hogyan magyarázhatóak az egyre-másra előkerülő, egyre furcsább titkok? Azok, amelyek talán minden boldog családi élet mélyén ott lapulnak. Azok, amelyek olyan könnyen vezetnek el egy ember halálához.

2014. október 21.

Őszi újdonságok a Maxim Kiadótól

Bár az idő egyre borúsabb, de ez nem gátolja meg a könyvkiadókat abban, hogy egyre több fantasztikus könyvvel örvendeztessék meg az olvasókat. Ráadásul a java még csak most jön! 
Ezért össze is szedtem a Maxim Kiadó ősszel megjelenő friss megjelenéseit, amelyeket most minden egyes lelkes olvasó 30%-os kedvezménnyel vásárolhat meg, akár postaköltség nélkül is. Az akció 2014. december 16-án 24:00-ig tart. 

Ez pedig nem minden, mert a leggyorsabb megrendelők ajándék Angyalsors-noteszt kapnak ajándékba, a készlet erejéig.  


Szeptemberben és októberben eddig megjelent regények

2014. október 18.

Eredményhirdetés...!

Véget ért a blog második nyereményjátéka, így most már csak annyi a dolgom, hogy kihirdessem, ki az a szerencsés, aki megnyerte a könyvet! 

De előtte, lássuk a megoldásait a találós kérdéseknek. Rengeteg tipp érkezett mind a három találós kérdésre, sok jó és néhány rossz is, a visszajelzésekből ítélve pedig nem is volt mindegyik annyira könnyű, mint terveztem... azért remélem, jól szórakoztatok. :) 

Tehát a megoldások:

2014. október 16.

Jane Austen Projekt: Büszkeség és balítélet

Pár hónappal ezelőtt volt szerencsém látni néhány Austen filmadaptációt, köztük a Jane Austen Könyvklubot is, utóbbi filmnek a hatására pedig hirtelen kedvet kaptam, hogy én magam is elolvassam végre valahára Jane Austennak mind a hat művét. Az új projekt keretein belül a könyvek mellett a filmek is terítékre kerülnek, mint például a rettegett a 2005-ös Büszkeség és balítélet filmváltozat, amit szintén most először látok (ahogy a BBC-féle verziót is), míg az értékelés végén pár filmes érdekességről is szó lesz.  

Az első Projekt nem más, mint Austen leghíresebb műve, a Büszkeség és balítélet. 

Jöjjön tehát a könyv, amit mindenki szeret, a szerelem, amit mindenki csodál és a pasi, akit mindenki magának akar. Valamint egy könyv és egy bizonyos angol úriember, amit, és akiről olvasva sokáig nem értettem, miért rajong minden nőnemű olvasó oda-vissza érte, miután több évvel ezelőtt életemben először olvastam az írónőtől… és egészen mostanáig utoljára is. 

Meglepő? Lehet, de tizenhárom évesen az első ötven oldalt konkrétan untam, mert az a sok színes karakter csak egy név volt, amire öt percen belül már nem emlékeztem, így kellett vagy száz oldal ahhoz, hogy átlássam a szereplőket és a kapcsolatokat. Mr. Darcy karaktere körüli rajongást pedig végképp nem értettem, hiszen az akkori énem tökéletesen egyetértett azzal a kosárral, amit Lizzytől kapott, valószínűleg jogosan. 

Évek múlva, a már említett Austen-adaptációknak köszönhetően újra kedvet kaptam egy kis angol romantikához. Bár az első benyomás nem sikerült túl jól, de reménykedtem, hogy érettebb fejjel most már a kívánt hatást éri el nálam is. Végül így is történt, sőt, ennél még több is! Új kedvencet avattam…

2014. október 12.

Megbuktam a könyves vizsgán...

Ez nem egy panaszkodós poszt. 
A legtöbb ember azt gondolná, hogy egy könyvszerető embernek tíz könyv elolvasása, egy év alatt nem okoz nehézséget... Hát én is ezt hittem. 

Amikor 2012-ben jelentkeztem a Könyvmoly Párbajra, a fő célom az volt, hogy olyan könyveket is elolvassak, amelyeket külső motiváció nélkül nem igazán vennék kézbe, mert például, kívül esnek a komfortzónámon. A végeredmény végül teljes mértékben sikeres lett, mert rengeteg fantasztikus regényt ismerhettem meg, amelyeket "normál esetben" nem olvasnék el - csak pár példa; Dorian Gray arcképe, Momo, Egy gésa emlékiratai, Éjszakai cirkusz, Jane Eyre... - ráadásul a Párbajnak köszönhetően indítottam el a blogot tavaly nyáron, aminek a mai napig nagyon örülök. Bár a blogindításra eredetileg voltak más okaim is, de a Könyvmoly Párbajra írandó értékelések adták meg a kezdő lökést a blog tényleges elindítására. Ráadásul újdonsült blogomra is több pozitív visszajelzést is kaptam, ezért eldöntöttem, hogy mindenképp jelentkezek a 2013-as Könyvmoly Párbajra is, megint olyan könyvekkel, amelyeket nehezebben veszek kézbe ilyen-olyan okok miatt. 

Haha. Ahogy azt a kicsik gondolják. Nem kalkuláltam bele azt, hogy a gimi végének közeledésének köszönhetően egyre többször fogok küszködni krónikus időhiánnyal, folyamatos fáradtsággal... ezért ezerszer meggondolom, mit olvasok, mit nézek a maradék szabadidőmben. A végeredmény meg az lett, hogy a választott tíz könyvemből sikeresen elolvastam...egyet! És tudjátok mi a legrosszabb? Mindegyik könyv érdekel engem valamilyen szinten, tehát nem csak ráböktem mindegyikre random módon.

2014. október 8.

Nem csak édesszájúaknak, avagy a csokis book tag

Pár hete kaptam egy felkérést erre a book tagre, amit ezennel is köszönök Vickynek!  Most pedig végre jutott időm megcsinálni, remélem, mindenki szereti a csokit. (Ki nem?) :)



Étcsokoládé - egy sötét témájú könyv:

Bár horrorokat vagy thrillereket nem tudok hozni, mert egyik sem az én műfajom, de szerintem egy gyerek gyilkolászos könyv ugyanúgy megfelel, ami nem más, mint a Battle Royale. Gondolom sokan hallottatok róla az Éhezők viadala kapcsán róla. Bár én oldalt nem szeretnék foglalni abban a kérdésben, hogy melyiket szerettem jobban, de azt egyértelműen állíthatom, hogy a Battle Royale az egyik legvéresebb, legkeményebb könyv, amit valaha olvastam. 

2014. október 4.

Outlander sorozat - Így kezdett az 1. évad

Ha valaki korábban azt mondta volna nekem, hogy a vörös hajú, skót szoknyás pasik helyesek is lehetnek, akkor szemberöhögöm… de nyolc Outlander epizóddal később, már fix, hogy nem tenném.  

Az Outlander sorozatot már a premier előtt a legújabb Trónok harcaként tartották számon, de aki ezért nem mer belekezdeni, azt megnyugtatom, hogy mindössze pár hasonlóság van a két sorozat közt. Pontosabban 3+1.

1) Mindkettő történelmi (ihletésű) sorozat.

2) Egyik sorozat sem spórol az ágyjelenetekkel.

3) Mindkét filmsorozat egy több kilós, majdnem ezer oldalas regényen alapul. Amelyek egy több kötetes sorozat részei. 

3+1) Mindkét sorozatban játszik Tobias Menzies. Ugye még mindenki emlékszik Edmure Tullyra és a tüzes nyíl esetére? 

2014. október 1.

Hóvégi hírösszefoglaló 10 pontban: Szeptember

Filmes berkekben


1. Újabb hírek érkeztek Jojo Moyes Mielőtt megismertelek című regényének könyvadaptációjáról. Korábban már szóba került ez a regény blogon, mint várható film, most pedig egyel közelebb kerültünk a film elkészítéséhez, ugyanis a stúdió tárgyalásokat folytat a két főszereplő, Lou és Will alakítójáért, Emilia Clarke-al (Trónok harca) és Sam Claflinnel (Futótűz)! Bár hivatalosan még nem erősítették meg, de egyre biztosabbnak tűnik a hír...

2. Alig pár hét telt el Az útvesztő premierje óta, de a legújabb YA könyvadaptáció még mindig sikert sikerre halmoz a mozik kasszáinál, ezért nem meglepő, hogy a folytatást is berendelték már. A bejelentés szerint, a The Scorch Trials (Tűzpróba) jövő ilyenkor, vagyis szeptember 18-án már mozikba is kerül. Úgy legyen! :)  




2014. szeptember 29.

The Maze Runner - Az útvesztő film: A kritika

Amióta két éve elolvastam a regényt, azóta tudtam, hogyha valaha lesz belőle film, akkor száz százalék, hogy fantasztikus lesz. Látványra legalábbis biztosan. A film többi részével kapcsolatban sem nagyon kételkedtem, mert tudtam, ha csak fele annyira sikerül könyvhű adaptációt kapjunk, mint amit az átlag könyvrajongó elvár, akkor azt már joggal mondhatjuk sikernek. Olvasva az eddigi kritikákat pedig egyre bizakodóbbá váltam, így amikor hétvégén végre valahára eljutottam a moziba, már csak hátra akartam dőlni és beleveszni az útvesztőbe Thomasékkal egyetemben… de a film azért tartogatott pár meglepetést is.

A történetről: Thomas egy sötét liftben ébred, és a nevén kívül nem emlékszik semmire. Mikor az ajtó kinyílik, sok fiatal srác társaságában egy rejtélyes Tiszáson találja magát. A különös csapat egy dologra koncentrál: a menekülésre. Világukat egy titokzatos és veszélyes labirintus veszi körül. A szökés lehetetlennek tűnik, de ők nem adják fel a reményt. Minden nap Futárokat küldenek ki, akiknek egy feladatuk van: feltérképezni az Útvesztőt. Egyszer csak egy lány is csatlakozik hozzájuk, aki végzetes üzenetet hoz magával: hamarosan minden megváltozik…

2014. szeptember 24.

Születésnapi nyereményjáték - David Levithan Nap nap után regényéért

Egy ideje már tervben volt egy újabb blogos nyereményjáték, és mi más lenne kiváló alkalom erre, mint a blog egy éves születésnapja?  Bár a július már jócskán elmúlt, de végre valahára sikerült sort kerítenem a blog második nyereményjátékára, mely során a nyeremény ezúttal David Levithan Nap nap után  című könyve! 

Itt is a nyereménykönyv fülszövege:
„A" sohasem tudja előre, hogy másnap hol fog ébredni, és kinek a személyiségét fogja felvenni. Már rég beletörődött ebbe, sőt kialakította saját életstratégiáját is: Ne kötődj senkihez! Maradj észrevétlen! Ne avatkozz bele semmibe! Minden megy is a maga útján rendesen, mígnem egy reggel „A" Justin testében ébred, és találkozik a fiú barátnőjével, Rhiannonnal. Attól a pillanattól fogva „A" jól bevált szabályai értelmüket vesztik, mert főhősünk nap nap után a lánnyal akar lenni. David Levithan az írói képzelet új távlatait nyitja meg. A szerző feltárja az olvasó előtt egy magával ragadó történetben „A" életének és szerelmének bonyolultságát, melyből kiderül, vajon Rhiannon képes lesz-e igazán szeretni a mindennap valaki más testében formát öltő „A"-t.

Hogyan nyerheted meg? 

2014. szeptember 18.

Olvasnivaló őszi csemegék 6#


Most, hogy a blogom is őszbe öltözött (remélem tetszik :D), jöjjön őszi kívánságlistám az őszi friss megjelenésekből, az ősz színeiben. 

A nyárról megmaradt szeptemberi zöld gyep, amit hamarosan avar borít... 

Maria V. Snyder: Poison Study – Méregtan 

Koporsószerű sötétségbe zárva nincs körülöttem az égvilágon semmi, ami elterelhetné figyelmemet az emlékeimről. Megöltem Reyadot. Megérdemelte a halált – ám a törvény szerint a tettemért én is halált érdemlek. Ixiában a gyilkosságért kivégzés jár. S most már csak a hóhér kötelére várok. Ám ugyanaz a törvény, amely ítélettel sújt, akár meg is mentheti az életemet. Ixia ételkóstolója, akit arra választottak ki, hogy a Parancsnok egészségét a mérgezett ételektől megóvja, immár holtan hever. A törvény pedig kimondja, hogy a soron következő halálbüntetésre ítélt fogolynak – vagyis nekem – fel kell ajánlani a tisztséget. Merénylet, mágia, megpróbáltatások…




2014. szeptember 16.

If I Stay - Ha maradnék film: A kritika

Az olvasmányaim kiválasztása során legtöbbször arra törekszem, hogy olyan regényeket válasszak, amelyek vagy elgondolkodtatnak, vagy elszórakoztatnak, de azokat próbálom inkább elkerülni, amiknek a főcselekményszála valami tragikus történet, és ahol a könyv végén garantált a sírás.  Ezért Gayle Forman Ha maradnék című regénye sem érdekelt jó sokáig, egészen addig, amíg meg nem pillantottam a belőle készült könyvadaptációnak az előzetesét. Ami valami hihetetlenül fantasztikusnak ígérkezett, ezért a premiert követően, amint tehettem, beültem a moziba. 

A történetről: Mia Hall a tinédzserek gondtalan életét éli és a legfontosabb döntés, amit meg kell hoznia, nem más, mint, hogy zenei pályára készülve felvételizzen a nívós Juilliard zeneakadémiára vagy szerelmével, Adammel fűzze szorosabbra a szálakat. Azonban minden megváltozik, amikor egy felszabadult családi kirándulás tragédiába torkollik, Miának pedig élet és halál között egy sokkal fontosabb döntést kell meghoznia, amely nem csak a jövőjét, hanem egész sorsát befolyásolja.

2014. szeptember 13.

Colleen Hoover: Hopeless - Reménytelen

Kezdem kicsit úgy érezni, hogyha egy könyvben megjelenik egy komolyabb téma, akkor automatikusan mindenki felkapja, imádja és hájpolja. Félreértés ne essék, nem vagyok a komolyabb témájú, elgondolkodtató regények ellen, tényleg. Inkább elolvasok egy ilyen könyvet, mint tíz komolytalan témájút. De számomra a kivételezés is sokat számít. A kiemelkedően jó értékeléseknek köszönhetően ráadásul olyan magas elvárásai lesznek az embernek, amelyeket később nagyon nehéz lesz megugrani. Ez történt esetünkben is, a Reménytelennél. 

A történetről: Készen állsz a reménytelen igazságra? Vagy szívesebben hiszel a hazugságoknak?

A koránt sem szent Sky végzős középiskolásként találkozik Dean Holderrel – egy sráccal, aki nagy nőcsábász hírében áll. A fiú már a legelső találkozás alkalmával rabul ejti a szívét, ugyanakkor félelmet is kelt benne. A múltjára emlékezteti Sky-t, aki hosszú időn át próbálta eltemetni magában a történteket. Eldönti, hogy távol tartja magát a fiútól, de annak kitartása és ellenállhatatlan mosolya hamar semmivé foszlatja az elhatározását. Dean azonban maga is nyomasztó emlékeket őrizget. Amikor ezekről tudomást szerez, az visszavonhatatlanul megváltoztatja Sky-t, talán örökre szétrombolva lelkében a bizalom érzését…

2014. szeptember 9.

Az emlékek őre kritika - Könyvben és Filmvásznon (Lois Lowry)

Megmondom őszintén, már régebben felkeltette az érdeklődésemet a könyv, de a „gyerek könyv” címke eddig elriasztott az olvasástól. A film premierjének az időpontja viszont vészesen közeledett, ezért nehezen, de rászántam magam Jonas történetére.   Mint kiderült, a kétségeim alaptalannak bizonyultak, ami szintén igaz lett a könyvadaptációra is, amit most hétvégén sikeresen megnéztem. Jöjjön tehát egy összehasonlító kritika Az emlékek őre könyvről és filmről!



2014. szeptember 5.

A Galaxis őrzői, avagy tényleg csak egy mosómedve és egy beszélő fa kell egy jó filmhez?

Hollywood szerint igen. Valamint úgy tűnik, a nézők körében is igen a válasz, hiszen amióta volt a premier, sikert sikerre halmoz a Marvel legújabb filmje, pont, amelyiknél a legkevésbé számítottak volna rá. Személy szerint ez volt az egyetlen ok, amiért elmentem megnézni a filmet, mert amíg a sztori teljesen hidegen hagyott, addig tényleg lenyűgöző volt hallani, hogy egyesek a legjobb Marvel filmként emlegetik, míg más elvetemült rajongók pedig az Év filmje címet is megszavazták neki. Utóbbit volt a legfurcsább hallani, mert rendben, hogy egy látványos akció filmről van szó, de még mindig csak egy hollywoodi blockbuster, ami azt jelenti, hogy a film megnézése után nem leszel sokkal okosabb tőle – és ilyen alapon az Oscar sem lehetséges. A lényeg lényege, beültem a filmre, jó sok elvárással… és csalódtam.

Na jó, annyira mégsem. Ugyanis felkészültem rá, hogy nekem kevésbé fog tetszeni, mert az űrben játszódó sci-fi filmek egyáltalán nem az én asztalom (tehát semmi Star Wars és Star Trek), de ha őszinte akarok lenni, igazából nem itt bukott el a sztori.

Igen, jó film lett, hiszen a céljának megfelelt és arra a két órára sikeresen kikapcsolt és elszórakoztatott, de még így sem értem, hogy lehet ilyen irreálisan magas pontszáma Imdb-n vagy Rottentomatoes-on. Mert voltak hibái, valljuk be.

2014. szeptember 2.

Hóvégi hírösszefoglaló 10 pontban: Augusztus

Vége van a nyárnak, "terhes" szelek járnak...  Persze tudom, hogy nem így szól az idézet, de már most, szeptember első napjaiban úgy érzem, hogy mindenhez fáradt vagyok - hiába, ez a nyár számomra nem a legpihentetőbb volt - és elképzelésem sincs, hogyan fogom kibírni az elkövetkező tanévet a nyelvtanulás, vizsgák és egyetemre való felkészülés szempontjából. A nyár utolsó hónapjainak a főbb híreit azért elhoztam. :) 

Filmes berkekben


1. A Csillagainkban a hiba és A beavatott színésznője, Shailene Woodley újabb könyvadaptációban kapott szerepet, ami nem meglepő módon szintén egy tinidráma. Bár nagy visszhangja eddig nem volt a White Bird in a Blizzard című filmnek, de látva ezt az előzetest, én mindenképp várni fogom a filmet, aminek a külföldi premierje szeptember 25. 


2014. augusztus 27.

Renée Rosen: Babaarc

Az utóbbi időben több olyan filmet is láttam, ami az 1920-as években játszódik, aminek köszönhetően nagyon megszerettem ezt a korszakot. A hangulatát, a flitteres ruhákat, a zenét, a stílust… ezek után természetesen kíváncsi lettem, milyen lehet mindezt egy könyvben olvasni, remélve azt, hogy ugyanolyan élményt nyújt, mint a filmvásznon. Így is lett. 

A történetről: A tizennyolc éves Vera Abramowitz elhatározza, hogy kitör a szegény környékről, ahol gyermekkorát töltötte, és sokkal izgalmasabb életet fog élni, mint az őt egyedül felnevelő édesanyja. Rövidre vágatja a haját, és a térdét látni engedő ruhákban, vastagon kirúzsozott ajkakkal beleveti magát a chicagói éjszakába. Ilyenkor a nappal gépírónőként dolgozó lány vad charlestont jár, és csinos pofikájával kiérdemli a Babaarc becenevet.
Álma hamarosan beteljesülni látszik: egyszerre két fiatalembert is meghódít – az egyik egy jóképű és gazdag bártulajdonos, a másik nem annyira gazdag, de annál sármosabb szerencsejátékos. Mellettük végre bejut abba a csillogó világba, amelyről mindig is ábrándozott. Úgy gondolja, legnagyobb problémája az, hogy a két férfi közül melyiket válassza. Ám egy nap rádöbben, hogy mindkét szeretője gengszter, ráadásul két szemben álló banda tagjai. Vera váratlanul a szesztilalom idején kirobbanó gengszterháború kellős közepén találja magát – az Al Caponéval szemközti oldalon.

2014. augusztus 24.

Filmes jogok eladva #4 - Várható romantikus regények filmvászonra adaptálva

Szuper hírek a romantikus könyvadaptációk kedvelőinek. A rovat korábbi posztjaiban már volt szó YA könyvekről és komolyabb témájúakról, most pedig, érdekes módon csupa olyan hamarosan filmvászonra kerülő regényről hallhattunk az elmúlt időszakban Hollywoodból, amelyek többségében a szerelem dominál.

Rebecca Donovan, a Csak Lélegezz!  trilógia írónője nem is olyan rég, a saját honlapján közölte azt az örömteli hírt, miszerint, Emma és Evan történetéből film készül. De nem egy, hanem máris három film lesz! Három, körülbelül másfél órás filmre osztják majd az első könyv, az Elakadó lélegzet történetét, amelynek az írónője, a forgatókönyvírója és a producere is lesz. Az eddigi hírek alapján ez azt jelenti, hogy nem a nagyképernyőn láthatjuk viszont a könyvadaptációt, hanem más digitális platformon (mint tévéfilm, gondolom), de pozitívum, hogy így nem kell várni minimum egy évet a folytatásra. Bár dátumot még nem kapott a film, mindenesetre én kíváncsian várom a folytatását a projektnek. 

2014. augusztus 17.

Útinapló: Pozsonyi kifli és Prágai sonka

Vajon lehet kritikát írni azokról az utazásokról, amelyek egy nem képzelt világban történnek?

A választ nem tudom, mindenesetre jöjjön egy kis személyes poszt, nem útinapló formátumban.

Az utóbbi két hétben a szokásos évi családi nyaraláson voltam (ami hosszabb távollétem oka volt), mely során, kivételes módon nem a tengerpartot céloztuk meg, ahol kedvünkre süttethetjük magunkat, hanem Prága és Pozsony macskaköves utcáin jártuk le a lábunkat. (Komolyan, még most is fáj a lábam.) Az elsődleges célpont Prága volt, és köszönhetően annak, hogy Pozsony is útba esett, tartottam egy barátnős-vizitet, valamint egy város felfedező túrát. (Mint utólag kiderült, a szlovák főváros teljesen új volt számomra, pedig korábban azt hittem, már jártam ott. Valószínűleg összekevertem egy Párkányi látogatással, ne kérdezzétek miért…)

2014. augusztus 12.

Top 10 klasszikus, amit el szeretnék olvasni

Valószínűleg nem vagyok egyedül azzal a problémával, hogy a klasszikusokat sokkal nehezebben veszem kézbe, mint a mai kortárs regényeket (aminek egyik oka a kötelező olvasmányokhoz köthető). Akármennyi pozitív véleményt is hallok egy–egy klasszikusról, ezzel a problémával újra is újra szembesülök, főleg manapság, amikor naponta jelennek meg újabb és újabb regények, és annak érdekében, hogy naprakész legyek a mai trendekkel olvasás terén, mindig őket veszem először kézbe, ellentétben a régebben íródott könyvekkel, hiszen az utóbbiak még pár hónap múlva is klasszikusok maradnak. Ezzel a Top 10-es listával tehát magamat is szeretném motiválni, amelyet nem is olyan rég, a külföldi blogok Top 10 Tuesday rovatjának témái közül választottam.

Nathaniel Hawthorne: A skarlát betű 

Miért? Az egyik kedvenc vígjátékom az Easy A- Könnyű nőcske, amiről utólag kiderült, Hawthorne műve ihlette. Mivel már korábban is felfigyeltem Hester - 21. századi emberek számára már inkább szokatlan - történetére, ezért rögtön várólistára került a regény.


2014. augusztus 1.

Hóvégi hírösszefoglaló 10 pontban: Július

Könyves berkekben

1. Úgy látszik, a VB megtette hatását Rowlingnál, mert pár hete egy Rita Vitrol által írt kviddics világkupáról szóló cikk látta meg a napvilágot, amiben a volt Dumbledore Seregéről hintett el az újságírónő szaftos információkat. Szerintem többször kéne Rowlingnak megihletődnie novellaírás szempontjából… 

2. Még egy Harry Potter. Új borítóval adja ki a Bloomsbury a  sorozatot szeptemberben. Csak nekem nem tetszik?

Mintha Harry nem is öregedett volna

2014. július 28.

Drámai Filmes Projekt: Begin Again

[Bár én alapjáraton véve könyvadaptációkról írok a blogon filmek terén, de az év eleji filmkritikás poszt óta rájöttem, szeretnék minél több kevésbé könnyed témájú filmet nézni. Ezt követően pedig szívesen folytatnám az ilyen műfajú filmekről való mini kritikás bejegyzéseket egy Drámai Filmes Projekt keretein belül, melyben kortárs filmdrámákról és független művész filmekről lesz szó (vagyis minden olyan filmről, aminek van mondanivalója és nem egy sima popcorn mozi).] 

A projekt első posztjaként, a Begin Again, vagyis Szerelemre hangszerelve című filmet választottam, amit nemrég sikerült moziban megnéznem. 

A történetről: Gretta (Keira Knightley) és barátja, Dave (Adam Levine) a főiskola óta járnak, és közös szerzői a daloknak, melyekkel a férfi fellép. Amikor egy komoly kiadó szerződést kínál Dave-nek, New Yorkba költöznek, csakhogy a frissen szerzett dicsőség hamar a férfi fejébe száll, és szakít Grettával. A veszteségtől még kóválygó lány sorsa akkor fordul jobbra, amikor Dan (Mark Ruffalo), a levitézlett ex-lemezkiadó vezető egyik este meghallja énekelni egy kis East Village-i színpadon, és azonnal felismeri Greta nyers, átütő tehetségét. A véletlenszerű találkozásból egy kölcsönösen sorsfordító kapcsolat elbűvölő portréja formálódik ki, melynek hangkulisszáját a nyári fényben fürdő New York adja.


2014. július 24.

Shannon Hale: Austenland – Vakáció Mr. Darcyval

Végül a filmhez volt szerencsém előbb, de a könyv volt az, ami először felkeltette az érdeklődésemet a történet iránt. Tudniillik, az írónőnek köszönhetően már volt egy meglepően jó könyvélményem, A suttogó -  amit minden mesefeldolgozás kedvelőnek nagyon ajánlok :) –ennek köszönhetően pedig arra a bizonyos Mr. Darcyval való vakációra is kíváncsi lettem. A film – amiről azóta kritika is született - nem várt módon nagy kedvencemmé vált (és amit azóta még egyszer megnéztem és még mindig imádtam), ezért reméltem, hogy a könyv is ilyen hatással lesz rám. 

Kár volt aggódnom. 

A történetről: Jane fiatal New York-i nő, aki mintha képtelen volna rátalálni az igazira – talán azért, mert titokban megszállottan rajong Mr Darcyért, ahogyan Colin Firth játszotta a Büszkeség és balítélet BBC adaptációjában. Ám amikor egy jómódú rokona örökül hagy rá egy Austen-mániás nők számára kitalált, angliai vakációt, Jane ábrándjai arról, hogy megismerkedjen a tökéletes, régensség korabeli úriemberrel, hirtelen valóságosabbá válnak, mint azt valaha is képzelte volna. Vajon ez a hamis austeni világba tett utazás elég lesz-e ahhoz, hogy Jane mindörökre lerázza magáról megszállottságát? Vagy álmai esetleg valóra válnak, és megleli a maga Mr Darcy-ját?

2014. július 21.

Rainbow Rowell: Fangirl

Eredetileg nem terveztem be most nyárra ezt a regényt, de amikor a boltban megláttam, rögtön elcsábultam…
Amikor először futottam bele ebbe a regénybe az interneten, már akkor tudtam, hogy ezt nekem írták. Fangirling. Rajongás. Lelkesedés. Megszállottság. Korábban már volt egy posztom erről, ezért ezt nem is ragozom tovább. Viszont volt bennem egy kis félsz is, mert a regény hősnője, Cath által imádott univerzum, a fanfiction írások világa nem is állhatna távolabb tőlem. Bár volt pár kitekintésem ebbe a párhuzamos univerzumba, de rájöttem, hogy hosszútávon nem tudom „elhinni” a történetet, ha nem az író saját tollából származik. Így kezdtem neki a Fangirlnek, kíváncsian várva, hogy lássam, miért is istenítik Miss Rowellt és az ő képzeletbeli Simon Snow könyvsorozatát.
A történetről: Cath egy Simon Snow fan. Ikertestvérével, Wrennel együtt a többmilliós nagyságú Simon Snow rajongótábort erősítik, főleg egy bizonyos Simon és Baz párost, egészen a gimi végéig. De amikor fősulira mennek, minden megváltozik. Cath számára nem, ő továbbra is írná tovább népszerű Simon Snow fanfictiönjét, miközben egy olyan világról, fandomról álmodozik, ami soha nem lehet az övé. De Wren nem. Ikertestvérével szemben Wren fel szeretne nőni. Bulizni, piálni, pasizni, egyedül, Cath nélkül. Vajon képes lesz Cath Wrentől elfüggetlenedni, barátokat találni és általában egy normális fősulis életét élni, miközben olyan gondok nyomasztják, mint például labilis idegzetű édesapja utáni aggódás, aki először lesz ténylegesen egyedül, a válása óta, lányai nélkül… Képes lesz Cath nem aggódni? Képes lesz egyedül végigcsinálni?

2014. július 18.

Kérdések nekem, válaszok nektek (Blogger Díj - 2. felvonás)

Bár már pár hónap eltelt azóta, hogy az utolsó Liebster Award Díj újabb hódító útjára indult a könyves blogok közt, de nekem csak most jutott időm foglalkozni az újabb díjakkal és hozzákapcsolódó kérdésekkel, amelyeket azóta kaptam, hogy az első díj eljutott hozzám. Először is köszönöm szépen Liliane_Evansnak, Anitigernek, Szaszának, Bibőnek, Nuomának és  Arabell Luneának a díjat, nagyon jól esik, hogy ennyien gondoltak rám. 


Annak ellenére, hogy korábban már hozzám is eljutott a blogger díj és már tovább is küldtem, úgy gondoltam, hogy válaszolok a kérdésekre megint (anélkül, hogy tovább küldeném a díjat, hiszen a blogos ismertségi körömben mindenkihez eljutott már), mert szerintem jó dolog megismerni jobban a bloggert, és ezek a kérdések tökéletesek erre. Viszont, mivel elég sok kérdésre kellene válaszolnom és sok átfedés lehet a kérdések tartalma között, ezért minden egyes bloggertől kapott tizenegy kérdésből ötöt szelektálok ki, amire válaszolni fogok.